SiBra na motokárách v Radotíně

 

            Přišel první jarní den letošního roku (21.3. 2008) a my si tento moment hned další den, 22. 3. 08 zpříjemnili dalším dílem seriálu v závodech motokár o Pohár SiBra-motorsportu. V putování a poznávání nových tratí a tím i našich možností, jsme navštívili Kart Centrum v Radotíně. Těšili jsme se na dlouhou trať a kvalitnější motokáry a proto na doporučení obsluhy jsme měli sraz na místě již v 15 hodin. V měsíci březen byli zase o rok starší Siki a Johanka a jelikož Libor s Johíí sabotovali svoji účast, čest propůjčení svého jména padla na Sikiho. Krásný pohár zajistil Brába a tak GRAND PRIX Lukáše Sýkory mohla začít.
            Jak jsem již zmínil, někteří členové užšího závodnického pole svůj start dopředu odřekli, ale na poslední chvíli přislíbili první účast v našem poháru členové SiBry - Jouda a Nikča. Samozřejmě nesměli chybět ti bez kterých by to ani snad nešlo, základní členové TCT – Lukáš a Vašek a SiBry – Siki, Brába a Majda. Již při vstupu bylo zřejmé, že nejen trať je modernější a delší, ale i zázemí, restaurace a obsluha bude na jiné úrovni než na předchozích akcích. Trať byla rozdělena na dvě části, zkrácenou veřejnou a malý okruh pro mladé nadějné závodníky, ze kterých časem možná vyrostou další Schumachrové nebo aspoň Lukášové :-D 
            Po rychlém prozkoumání terénu jsme se přesunuli k pokladně kde jsme obdrželi stručné ale potřebné informace a zakoupili prvních sedm jízd. Rozdělili jsme se na dvě skupinky a čekali, až se na monitoru v restauraci rozsvítí nám přidělené číslo kola – impuls k přípravě, poslednímu odlehčení na toaletě, odložení všech nepotřebných věcí (telefonu a peněženky), vyzvednutí helmy a posledního omrknutí tratě. 
            Před startem první skupiny (Siki, Brába, Lukáš a Vašek), kde byl favoritem Lukáš, prodloužili trať na nejdelší možnou velikost, což nás velice potěšilo. Nová, nevyzkoušená trať a hlavně dalších 9 motokár na okruhu dávalo šanci ostatním, že při troše štěstí při předjíždění některých extrémně pomalých jezdců, budou rychlejší než Lukáš. Nutno zdůraznit že pár jedinců na trati opravdu nemělo pochopení pro naše závodní pojetí a kroužili pomalu, jako by si chtěli prohlížet okolí. I ve druhé skupině, kde v konkurenci Majdy a Niki byl jasným favoritem Jouda, jenž zdejší trať znal velice dobře, si všichni stěžovali na pomalé jezdce a i na to, že je z náročného řízení bolí ruce. Po kontrole výsledků prvního kola vypálil rybník dosud neporazitelným želvám z TCT právě Jouda, když se ujal vedení o téměř 5 vteřin! 
            Druhé kolo s námi již neabsolvovala Majda, která se věnovala natáčení a dokumentování naší snahy o co nejlepší výsledek. Udělali jsme jen jednu skupinu a vydali se na trať mezi prvníma v domnění že nám nebude na dráze nikdo z pomalejších jezdců překážet. Téměř všichni si polepšili, jen Lukáš doplatil na jednoho závodníka, jenž se před ním držel v ideální stopě celých 10 minut a nedokázal jej předjet. Na Stupních vítězů se však nic neměnilo a za nedostižným Joudou  (1:26,531) se překvapivě držel Vašek (1:29,928) před Lukášem. 
            Speciální pozornost si v tomto kole zaslouží Jouda. Titul „gentleman SiBra motorsportu“ si zaslouží za moment, kdy zastavil svůj monopost, vyskočil na nebezpečnou trať a běžel pomoct roztlačit motokáru Niki. Vše jest zdokumentováno kamerou. 

            Závěrečná desetiminutovka, již jen čtyř věrných jezdců, měla dát definitivní podobu výsledkové listině. Lukáš zde poprvé porazil Václava časem 1:30,218, ale na lepší než celkové 3 místo to nebylo. Brába díky famózní jízdě s výkonem 1:30,969 odsunul Sikiho ze čtvrtého místa. I v tomto kole naše výkony zbrzdilo časté předjíždění pomalejších jezdců. 
            Prostředí a technické zázemí se nám tu velice líbilo, trať byla široká a dlouhá, nebyla nudná a poměrně dobře organizovaná. Velkou kaňku bych přiřadil velkému počtu motokár pouštěné najednou na trať, což často zapříčinilo horší čas ambiciózních závodníků. 14 motokár je opravdu hodně. Všichni se těšíme na další díl, plánován na květen a doufáme v hojnější účast. Pachu benzínu ZDAR ;-)

 

TCT

Vašek - ředitel TCT88

 

Komentáře

Výsledky GP "O pohár SiBra Motorsportu" jsou na hlavní stránce

 

 

Videosestřih

ZPĚT